1 nagroda w konkursie na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania obszaru wzgórza Andersa we Wrocławiu | ARCH_IT
16927
post-template-default,single,single-post,postid-16927,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

1 nagroda w konkursie na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania obszaru wzgórza Andersa we Wrocławiu

1 nagroda w konkursie na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania obszaru wzgórza Andersa we Wrocławiu

Kończymy pełen wrażeń tydzień miłą wiadomością: nasz zespół otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Akupunktura Miasta SARP O/Wrocław i Urzędu Miejskiego Wrocławia na studialną koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania obszaru Wzgórza Andersa we Wrocławiu :)
Zespół: Marta Bazan, Paweł Floryn, Piotr Kaczyński, Piotr Zybura

Z uzasadnienia jury:

„I nagroda -praca nr 02 – ID: 248554
autorzy: Arch_it
zespół: Marta Bazan, Paweł Floryn, Piotr Kaczyński, Piotr Zybura

Pierwszą nagrodę jednogłośnie przyznano pracy numer 02.
Uzasadnienie:
Praca stanowi silny znak w przestrzeni, mogący stać się elementem wyróżniającym to miejsce na mapie Wrocławia. Projektowana pętla w spójny, ale niestandardowy sposób porządkuje mankamenty funkcjonalno-przestrzenne tego terenu, ujmując je w ramę hybrydowej wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej.Radykalność rozwiązania spowoduje, w przekonaniu jury, napięcia na styku z niezagospodarowanymi terenami, a w konsekwencji aktywizację podmiotów znajdujących się wewnątrz kwartału.
Pod względem projektowym pasmowa struktura pętli daje możliwość wariantowej i etapowej realizacji funkcji towarzyszących – elementów wyposażenia oraz zostawia duże pole swobody na wypracowanie scenariuszy aktywności i dodatkowych elementów wyposażenia dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym i różnorodnym kategoriom użytkowników.
Zalecenia:
Wątpliwość budzi bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych z ruchliwymi arteriami. Wskazuje się, w dalszym opracowaniu, możliwość intensywniejszego wykorzystania zewnętrznego pasa jako zieleni izolacyjnej.
Interesującą dla jury kwestią jest scenariusz wydarzeń przestrzenno-funkcjonalnych, jakie mogłyby nastąpić po realizacji projektu. Podwyższenie kwoty I nagrody jest przeznaczone na opracowanie tego scenariusza.”

Więcej o konkursie i jego wynikach także na stronie stronie FB SARP O/Wrocław zaś sama praca konkursowa na naszej stronie.