"Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy" | ARCH_IT
16819
post-template-default,single,single-post,postid-16819,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

„Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy”

„Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy”

Od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku w Muzeum Miejskim Pałacu Królewskim we Wrocławiu będzie można zobaczyć wystawę „Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy”, w której przygotowaniu współuczestniczyliśmy (projekt aranżacji: Marta Smektała, Piotr Zybura).
Na wystawie będzie można zobaczyć litografie Marca Chagalla z kolekcji Muzeum Marca Chagalla w Witebsku (gdzie się urodził) oraz prace innych artystów m.in. Joana Miro, Pabla Picassa, Henri Mattise’a, Antoniego Tapies i Alberta Giacomettiego.

Twórczość Chagalla ukształtowało przede wszystkim jego pochodzenie, zarówno w sensie etnicznym, jak i geograficznym. Balansował jednocześnie na dwóch biegunach, malował codzienność małego żydowskiego miasteczka na wschodzie Europy, posługując się nowoczesną, uniwersalną formą artystyczną. Czerpał inspirację ze swoich wspomnień oraz modernistycznych nurtów sztuki, m.in.: ekspresjonizmu, orfizmu, fowizmu, surrealizmu, kubizmu, z którymi zetkną się już podczas pierwszego pobytu w Paryżu w 1911 roku.

Więcej:
http://www.wroclaw.pl/esk-2016-wroclaw/marc-chagall-i-artysci-europejskiej-awangardy-w-muzeum-miejskim

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20331617,nie-tylko-chagall-wystawa-grafik-w-placu-krolewskim.html

Zapraszamy.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz