ARCH_IT | News
1815
page,page-id-1815,page-parent,page-template,page-template-blog-masonry,page-template-blog-masonry-php,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

News

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Brick Award 2017 za projekt zespołu sal gimnastycznych - Rozbudowę Zespołu Szkół Nr 5 - Budowę bloku sportowego wraz z salą do szermierki we Wrocławiu : )
Projekt przebudowy i modernizacji dawnej stajni i wozowni w obszarze zabytkowego kompleksu szpitala opublikowano na portalu "Wyborczej".
Kończymy pełen wrażeń tydzień miłą wiadomością: nasz zespół otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Akupunktura Miasta SARP O/Wrocław i Urzędu Miejskiego Wrocławia na studialną koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania obszaru Wzgórza Andersa we Wrocławiu :) Zespół: Marta Bazan, Paweł Floryn, Piotr Kaczyński, Piotr Zybura
W dniach 26.11-04.12 zapraszamy - w imieniu Fundacji 102 - na 25 Wrocławską Wystawę Grafiki Użytkowej. Na wystawie, wśród wielu projektów z dziedziny szeroko pojętej grafiki, także kilka naszych logotypów :) *fun fact: ze wspomnianych 25 wystaw odbyła się dotychczas jedna - pierwsza!
Artykuł "Wrocław - mehr als Welterbe" (Carsten Sauerbrei) opowiada o miejscach we Wrocławiu, które warto odwiedzić podczas architektonicznej wycieczki. Do miejsc wartych odwiedzenia zaliczono między innymi Muzeum Architektury po przebudowie wnętrz wystawienniczych wg naszego projektu.

Fascynujące zdjęcia Macieja Lulko (https://www.facebook.com/MLFotArch) pokazujące nowe osiedle WUWA2 z lotu ptaka. Na zdjęciach widać także naszą realizację dla PD S.A. co sprawia, iż cieszymy się jak labrador w fabryce gumowych kurczaków :) Więcej także na naszej stronie FB: https://www.facebook.com/architarchitecture [gallery ids="16853,16854,16855"]...

Wrocławski projekt „Nowe Żerniki – Osiedle Europejskiej Stolicy Kultury” - w którego planowanie i powstanie jesteśmy zaangażowani wraz z 40 innymi pracowniami - otrzymał główną nagrodę w kategorii Merit Prize (ex aequo z chińskim Wuhan) na najbardziej innowacyjny projekt miejski 53 kongresu ISOCARP. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego unikalnego przedsięwzięcia.
Od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku w Muzeum Miejskim Pałacu Królewskim we Wrocławiu będzie można zobaczyć wystawę "Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy", w której przygotowaniu współuczestniczyliśmy (projekt aranżacji: Marta Smektała, Piotr Zybura).
Z radością informujemy, iż projekt i realizacja rozbudowy i modernizacji budynków dawnej stajni i wozowni na potrzeby laboratoriów KGHM Cuprum CBR Centrum Badawczo-Rozwojowe otrzymała wyróżnienie i nominację do nagrody specjalnej w kategorii modernizacja budynku historycznego w konkursie "Piękny Wrocław 2016".
Nasza praca konkursowa znalazła się - wraz z czterema innymi równie doskonałymi ;) - w finale konkursu SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej dla obszaru śródmieścia Koszalina ze szczegółowym rozwiązaniem zagospodarowania ulic: Zwycięstwa, 1 Maja, Młyńskiej. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.
Zapraszamy do zapoznania się z syntetyczną infografiką pokazującą relacje pomiędzy Werkbund'em a innymi ruchami i kierunkami architektonicznymi oraz tło społeczne i polityczne okresu międzywojennego w Niemczech. Opracowano w ramach wystawy "Droga ku Nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932", która jest aktualnie prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu (Muzeum Architektury - Droga ku Nowoczesności)

Wystawa "Droga ku Nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932" w Muzeum Architektury - w aranżacji wg naszego projektu - została otwarta w dniu 31.03.2016. Zaangażowanie wielu osób, ciężka praca, brak snu i nierozsądne odżywianie oparte o kawę i batoniki czekoladowe ostatecznie zostały nagrodzone obecnością licznej publiczności na otwarciu. Dziękujemy...

Zakończyliśmy prace nad projektem budowlanym zespołu budynków wielorodzinnych dla wrocławskiego dewelopera. Zabudowa będzie stanowiła uzupełnienie istniejącego układu urbanistycznego osiedla z lat 70-tych....

Zapraszamy na wystawę "Droga ku Nowoczesności. Osielda Werkbundu 1927-1932", którą przygotowujemy dla Muzeum Architektury w ramach ESK 2016, wspólnie z kuratorkami p. Grażyną Adamczyk-Arns, p. Jadwigą Urbanik, zespołem Muzeum Architektury wraz z p. Alicją Wodzińską oraz grafikami Marianem Misiakiem i Olafem Schindlerem. Wkrótce montaż więc przez...

W artykule "Dom jak nowy" w najnowszym numerze "Muratora" opisano jeden z naszych najstarszych projektów domów jednorodzinnych - pochodzący z roku 2006 a zrealizowany w latach 2008-2009 "dom dla singla za to z garażem dla dwóch samochodów" (:)) znajdujący się przy ul. Pionierskiej we Wrocławiu.
Z radością informujemy, iż otrzymaliśmy I nagrodę w konkursie SARP w ramach "Akupunktura Miasta" ESK 2016 na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenów między ulicą Zawalną a kanałem Różanka we Wrocławiu.