News | ARCH_IT
1815
page-template,page-template-blog-masonry,page-template-blog-masonry-php,page,page-id-1815,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

News

WuWA wraz z siecią osiedli Werkbundu otrzymała Znak Dziedzictwa Europejskiego - tytuł unijny, będący odpowiednikiem wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
„10 pytań do…” to cykl krótkich rozmów z architektami i architektkami, do których redakcja "Architektura&Biznes" kieruje tą samą pulę pytań. W najnowszej odsłonie na pytania odpowiada Piotr Zybura. Zapraszamy do lektury.
Baumit Life Challenge to konkurs, w którym co dwa lata nagradzane są najlepsze fasady Baumit w Europie. Wszystkie projekty są oceniane przez profesjonalne jury, które wybiera kandydatów do finałowego wydarzenia w Walencji, 14 maja 2020 r. Nominację uzyskał nasz projekt przebudowy i modernizacji budynku biurowego przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu.
Grupa Sztuka Architektury już po raz dwunasty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania 2019 roku - Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce. W tym roku nominację do nagrody zyskała nasza najmniejsza realizacja (34 m2!) - rewaloryzacja i modernizacja pawilonu INFOWUWA na wrocławskim osiedlu WuWA.
Ciekawy tekst Ani Cymer o polskim mieszkalnictwie w 2019 roku "Rok 2019 w architekturze: o mieszkaniu". W podsumowaniu m.in. Nowych Żernikach, Warszawskiej Dzielnicy Społecznej, prefabrykacji i dostępności finansowo-społecznej mieszkań. A także o potrzebie zmian!
Dziękujemy za zaproszenie na 25 jubileusz Architektury-Murator, który odbył się w Warszawie w dniu 21.11.2019. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie! Do zobaczenia za 25 lat!
Już w najbliższą środę 30.10 o godzinie 20:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu chill-out architecture, na którym Piotr Zybura (arch_it) wygłosi wykład "Swiss army knife - szwajcarskie osiedla eksperymentalne".

Na wystawie Regionalnego Przeglądu Architektury BAZA'19 organizowanego przez SARP Wrocław można zobaczyć kilka naszych ostatnich projektów. Wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu potrwa do końca października. Zapraszamy!...