Trzy nagrody w konkursie Piękny Wrocław. | ARCH_IT
18941
post-template-default,single,single-post,postid-18941,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Trzy nagrody w konkursie Piękny Wrocław.

Trzy nagrody w konkursie Piękny Wrocław.

Świętujemy wielki sukces w 32. edycji konkursu „Piękny Wrocław” organizowanym przez Prezydenta Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Nasze projekty zdobyły aż trzy nagrody w tym uznanym konkursie, w którym wyróżniane są najlepsze realizacje architektoniczne w naszym mieście!

Stawkę otworzyła III nagroda w kategorii budynek użyteczności publicznej dla bloku sportowego przy XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Haukego-Bosaka we Wrocławiu. Jego innowacyjna struktura funkcjonalna i minimalistyczna bryła wykończona szkliwioną cegłą pełną zdobyła uznanie jury. II nagrodę w tej samej kategorii otrzymało z kolei Centrum Aktywności Lokalnej CAL na Maślicach. Ten niewielki budynek zrealizowany w równie niewielkim budżecie stanowi centrum społecznego mikro-świata osiedla. Kulminację stanowiła I nagroda w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny dla osiedla punktowców Nowa Zatorska przy ul. Zatorskiej, który zyskał uznanie Jury za stworzenie przyjaznej mieszkańcom przestrzeni.

Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur podczas Gali powiedział:

W rozwoju Wrocławia ważną rzeczą jest kreowanie lokalnej tożsamości, punktów w przestrzeni, do których można się odnosić i z których jako mieszkańcy tego miasta możemy być dumni. Powojenni mieszkańcy oswajali nową dla siebie przestrzeń. Miasto dźwigało się z ruin. Jednocześnie miało szczęście do fantastycznych twórców, którzy napełniali to miejsce treścią. Ówcześni architekci nawet w tamtym systemie polityczno-ekonomicznym szukali sposobów, by ich realizacje się wyróżniały. Tym bardziej zależy nam na dobrej architekturze dziś, gdy w Mieście Spotkań nic już nas nie krępuje. Dlatego ten konkurs jest dla nas tak ważny.

Nagrodzone realizacje nie byłyby możliwe bez talentu i wysiłku wszystkich projektantów – w tym projektantów branżowych, fachowości wykonawców i=oraz zaufania ze strony inwestorów. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólną pracę nad tymi wyjątkowymi projektami.

Więcej: https://wroclife.pl/artykul/4118/oto-najpiekniejsze-budynki-wroclawia-z-lat-20212022-kapitula-pieknego-wroclawia-oglosila-werdykt-zdjecia