Fasada Roku 2023 | ARCH_IT
18913
post-template-default,single,single-post,postid-18913,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Fasada Roku 2023

Fasada Roku 2023

W konkursie Fasada Roku 2023 budynek Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach we Wrocławiu otrzymał wyróżnienie w głosowaniu internautów w kategorii budynek użyteczności publicznej.

Przeznaczeniem Centrum Aktywności Lokalnej jest tworzenie i podtrzymywanie życia społecznego i kulturalnego mieszkańców dzielnicy. W kameralnym, parterowym budynku zlokalizowano funkcje budujące aktywność i poczucie przynależności do miejsca: przestrzeń spotkań i nauki, bibliotekę i klub mieszkańca. Parterowy budynek ma prostą, minimalistyczną formę wynikającą z układu funkcjonalnego i zastosowanych pasywnych strategii w zakresie oszczędności energii. Zadaszenie i kompozycja przeszkleń stanowią główne środki wyrazu, zaś zastosowane materiały wykończeniowe podkreślają intencjonalną skromność obiektu.

Więcej: strona internetowa konkursu

Więcej o projekcie: CAL Maślice