Nagroda główna i nagroda internautów w konkursie Fasada Roku 2023. | ARCH_IT
19022
post-template-default,single,single-post,postid-19022,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nagroda główna i nagroda internautów w konkursie Fasada Roku 2023.

Nagroda główna i nagroda internautów w konkursie Fasada Roku 2023.

Budynek Centrum Aktywności Lokalnej na wrocławskim osiedlu Maślice – kompaktowy i skromny obiekt zaprojektowany aby służyć wszystkim mieszkańcom jako miejsce spotkań i integracji – został doceniony w konkursie Fasada Roku 2023. Obiekt zdobył nagrodę główną w kategorii „budynek niemieszkalny nowy” i zwyciężył w głosowaniu internautów.
Teraz powalczy o kolejny prestiżowy tytuł, tym razem na poziomie międzynarodowym, w ramach Baumit Life Challenge 2024.

Centrum Aktywności Lokalnej jest zlokalizowane przy ul. Suwalskiej na wrocławskich Maślicach – osiedlu, które rozwija się w bardzo szybkim tempie. Mieszkańcy, których liczba ciągle rośnie, potrzebowali miejsca, które sprzyjałoby angażowaniu się w lokalne aktywności i budowaniu przynależności, stanowiącego przyjazną przestrzeń spotkań i nauki. Dzięki temu, że projekt powstawał przy zaangażowaniu Rady Osiedla, program funkcjonalny Centrum jest dopasowany do potrzeb, pasji i zainteresowań okolicznej społeczności.

Centra Aktywności Lokalnej, czyli niegdysiejsze domy kultury nabierają znaczenia – nie tylko we Wrocławiu. Warto przy tym zauważyć, że każde łączy działania różnych podmiotów. Program, który dostaliśmy w przypadku realizacji na wrocławskich Maślicach był bardzo duży, a budżet stosunkowo niewielki. Musieliśmy zatem podejść do tematu tak, aby różne pomieszczenia mogły równie dobrze służyć rozmaitym funkcjom.

Więcej: https://www.bryla.pl/centrum-aktywnosci-lokalnej-na-wroclawskich-maslicach-prosta-skromna-doceniana-bryla