Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie - praca konkursowa.
17056
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17056,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

Centrum Aktywności Lokalnej CAL w Szczecinie-Podjuchach

Projekt koncepcyjny w konkursie SARP Szczecin i TBS Prawobrzeże na Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w Szczecinie-Podjuchach.
Bryła kompaktowego budynku CAL została wpisana w istniejący park, a jego ściany stanowią neutralne tło dla drzew. Wnętrza powiązano z otoczeniem za pomocą dużych okien ujętych w drewniane ramy z tarasami. Budynek ma charakter pasażu między ulicą, a parkiem z amfiteatrem. Oś przejścia jest podkreślona wyciętym narożnikiem ze strefą wejściową oraz wysokim otwarciem na drzewa. Kluczowa dla działania CAL jest przestrzeń wspólna zorganizowana wokół trzonu z kawiarnią. Wyposażono ją w wyspę kuchenną, wnęki, meble i składaną szklaną witrynę. Poza funkcją gastronomiczną może działać jako miejsce spotkań, wernisaży, konferencji i wydarzeń lokalnych. Wszystkie pracownie i sale warsztatowe mają wgląd w przestrzeń holu oraz – poprzez duże otwarcia – połączone są wizualnie z parkiem.

lokalizacja:

Szczecin-Podjuchy (PL)

klient:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Prawobrzeże"

projektanci:

Paweł Floryn, Piotr Kaczyński, Joanna Karnicka, Karol Mądrecki, Paweł Szyport, Piotr Zybura

projekt:

2017

kategoria
konkursy, publiczne