Frerichs Glas | ARCH_IT
15720
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15720,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Frerichs Glas

Frerichs Glas

Zrealizowany budynek stanowi pierwszy etap inwestycji, która ma obejmować budowę hal produkcyjnych i zaplecza biurowego. Założoną prostotę i lekkość formy osiągnięto przez ograniczenie formalnych do niezbędnego minimum oraz uważną kompozycję brył i elewacji. Jednokondygnacyjna, dwunawowa, jednoprzestrzenna hala została wzniesiona w konstrukcji stalowej blachownicowej. Lekkie zewnętrzne ściany osłonowe w znacznej części przeszklono przy użyciu systemu aluminiowego pozbawionego pionowych szprosów. Poziome maskownice stolarki podkreślają horyzontalny charakter obiektu i współgrają z zastosowaną blachą fałdową niskoprofilową o poziomym układzie fałd. Całościenne przeszklenia rozświetlają wnętrza hali i zapewniają – rzadki w realizacjach przemysłowych tego rodzaju – kontakt wizualny z otoczeniem.

Prosta i minimalistyczna bryła, drobny i funkcjonalny detal architektoniczny oraz stonowana kolorystyka hali podkreślają przemysłowy charakter budynku, przy czym przeszklenie dużych partii elewacji stanowi o jego oryginalności na tle standardowych rozwiązań.

lokalizacja:

Kocanowo (PL)

klient:

Frerichs Glas

projektanci:

Maćków Pracownia Projektowa
Zbigniew Maćków, Piotr Zybura

projekt:

2001

realizacja:

2001

kategoria
przemysł