Osiedle Atmosfera na Nowych Żernikach. | ARCH_IT
17316
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17316,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Osiedle Atmosfera na Nowych Żernikach.

  • ARCH_IT NOWE ZERNIKI OSIEDLE ATMOSFERA
  • ARCH_IT NOWE ZERNIKI OSIEDLE ATMOSFERA
  • ARCH_IT NOWE ZERNIKI OSIEDLE ATMOSFERA
  • ARCH_IT NOWE ZERNIKI OSIEDLE ATMOSFERA

O projekcie:

Projekt zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej opracowany został na podstawie koncepcji stworzonej w ramach warsztatów architektonicznych dla nowego osiedla Nowe Żerniki / WUWA2. Nowe Żerniki to przedsięwzięcie zorganizowane wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP. Projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów osiedle odpowiadać ma potrzebom nowoczesnych mieszkańców miasta, ułatwiać budowanie więzi społecznych, sprostać normom budownictwa ekologicznego, a także stać się architektoniczną wizytówką Wrocławia. Podczas ponad 2-letnich warsztatów opracowano zarówno założenia urbanistyczne (które stanowiły podstawę do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego) jak i szczegółowe rozwiązania architektoniczne obejmujące zarówno kwartały zabudowy mieszkaniowej jak i przestrzenie i obiekty publiczne. Projekt „Nowe Żerniki – Osiedle Europejskiej Stolicy Kultury”  otrzymał główną nagrodę w kategorii Merit Prize na najbardziej innowacyjny projekt miejski 53 kongresu ISOCARP (International Society of City and Regional Planners).

Niewielkie budynki mieszkalne zaprojektowane w kwartale K7 sprzyjają nawiązaniu społecznych relacji sąsiedzkich poprzez odpowiednie relacje pomiędzy ilością mieszkań, wielkością budynków i przestrzeni wspólnych. Przestrzenie wspólne i półpubliczne/półprywatne znajdują się na stropie pierwszego piętra ponad częścią usługowo-handlową oraz garażową i są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Charakterystyczna skarpa o niewielkim pochyleniu oraz schody łączą przestrzenie wspólne z bulwarem i otaczającymi ciągami pieszymi.

W zespole znalazło się ponad 150 mieszkań o zróżnicowanym metrażu w 10 budynkach oraz lokale handlowo-usługowe i garaż w kondygnacji „0”. Wszystkie mieszkania zaprojektowano tak aby była możliwa ich łatwa modyfikacja do potrzeb poszczególnych mieszkańców. Mieszkania w kondygnacji „1” posiadają tarasy oraz półprywatne ogródki przechodzące płynnie w obszary wspólnego użytkowania.

Zakończenie realizacji planowane jest na lipiec 2017 roku. (zobacz: aktualne zdjęcia z realizacji )

Klient

Profit Development S.A.

Projektaci

Małgorzata Podgórny, Paweł Szyport, Piotr Zybura (główny projektant) oraz Tomasz Głowacki z zespołem.

Współpraca

Joanna Karnicka

Projektanci koncepcji w ramach warsztatów Nowe Żerniki

Tomasz Głowacki, Paweł Horn, Igor Kaźmierczak, Tadeusz Sawa-Borysławski, Piotr Zybura

współpraca przy koncepcji warsztatowej

Małgorzata Igras, Maciej Popławski, Marcin Tobiasz, Paweł Szyport

informacje dodatkowe

wizualizacje

vivid vision

Kategoria
mieszkalne