Prefab | ARCH_IT
18783
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18783,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Sliding Image Sliding Image
arch_it piotr zybura warszawa włochy multifamily residential

Prefab

Zespół prefabrykowanych budynków mieszkalnych w Warszawie
Układ urbanistyczny założenia opiera się o modularność i uwzględnia dominujący w otoczeniu dominujący linearny układ urbanistyczny. Pomiędzy budynkami zlokalizowano zieleń wysoką i niską oraz publiczny plac otoczony usługami, wśród których uwzględniono usługi społeczne. Modularny układ urbanistyczny osiedla, oparty o budynki punktowe, pozwala na uzyskanie odpowiedniego otwarcia całego obszaru w kierunku terenów zielonych i rekreacyjnych. Pomimo względnie dużej gęstości zabudowy możliwe jest wykreowanie odpowiedniej gradacji przestrzeni publicznych, semi-publicznych i semi-prywatnych stworzenie komfortowych warunków zamieszkania.
Budynki zaprojektowano z wykorzystaniem modularnych prefabrykatów wykonanych częściowo z materiałów porozbiórkowych. Umieszczone na tarasach donice wprowadzają zieleń również wysoko ponad ziemią, przybliżając kontakt z naturą nawet mieszkańcom najwyższych kondygnacji, zaś pomarańczowe rolety zewnętrzne umożliwiają lepszą kontrolę nad insolacją, co dodatkowo poprawia mikroklimat panujący na tarasach i w mieszkaniach. Część budynków zwieńczona jest dodatkowo dostępnymi publicznie zielonymi dachami.

arch_it piotr zybura warszawa włochy multifamily residential

lokalizacja:

Warszawa (PL)

 

projektanci:

Maciej Marszał, Alicja Stefaniak, Piotr Zybura (główny projektant)

 

współpraca:

Szymon Ciupiński, Jakub Dunal

 

wizualizacje:

Jan Stempin / Delightfull Studio

 

projekt:

2021