Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej | ARCH_IT
16760
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16760,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej

Kuźniki

Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej przy ul. Majakowskiego w zachodniej części Wrocławia. Założenie stanowi uzupełnienie układu urbanistycznego istniejącego osiedla mieszkaniowego „Kuźniki” z lat 80-tych XX wieku i składa się z trzech budynków z garażami podziemnymi Kontynuacja charakterystycznego, romboidalnego układu istniejących budynków mieszkalnych na osiedlu domyka kompozycję całości i tworzy podobną dynamikę relacji pomiędzy przestrzeniami publicznymi, prywatnymi i półprywatnymi.

Łącznie w trzech budynkach zaprojektowano 175 mieszkań o powierzchni od 43 m2 do 67 m2. Garaże – częściowo zagłębione w gruncie – zaprojektowano obok budynków mieszkalnych. Zielone dachy funkcję ogródków dla mieszkań na poziomie pierwszej kondygnacji mieszkalnej oraz przestrzeni rekreacyjnej dla wszystkich mieszkańców.

Klient:

Triada Dom

Projektanci:

Piotr Zybura (główny projektant), Andrzej Doktor (architekt prowadzący), Marta Bazan, Sylwian Moska, Karol Mądrecki,

Współpraca:

Joanna Karnicka, Paweł Szyport

Projekt:

2015-2016

Realizacja:

w trakcie realizacji. Planowane zakończenie 1 etapu - I kw. 2018.

kategoria
mieszkaniowe