Nominacja do nagrody EU Mies van der Rohe Award 2019. | ARCH_IT
17568
post-template-default,single,single-post,postid-17568,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Nominacja do nagrody EU Mies van der Rohe Award 2019.

Nominacja do nagrody EU Mies van der Rohe Award 2019.

Z radością informujemy, iż projekt zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej Atmosfera na Nowych Żernikach (zespół: ARCH_IT oraz współautorzy: PAG GŁOWACKI, HORN ARCHITEKCI, S3NS oraz TSB) został nominowany do międzynarodowej nagrody uropean Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019.Nagroda należy do najbardziej prestiżowych w dziedzinie architektury i została ufundowana w 1987 roku przez Komisję Europejską, Parlament Europejski i Fundację im. Miesa van der Rohe w Barcelonie. Przyznawana jest co dwa lata europejskim, zrealizowanym już projektom architektonicznym w uznaniu ich walorów konceptualnych, technicznych i konstrukcyjnych.
„Celem nagrody jest promowanie architektury i jej znaczenia w kontekstach osiągnięć technologicznych, konstrukcyjnych, społecznych, ekonomicznych, kulturowych i estetycznych. Architektura ma dalekosiężny wpływ społeczny i realizuje uniwersalny przekaz kulturowy, którego ocena wykracza daleko poza czynniki wyłącznie estetyczne czy ekonomiczne.”


http://miesbcn.com/
#MiesAward2019
#EUMiesAward