Wyróżnienie w konkursie Brick Award 2017 | ARCH_IT
16968
post-template-default,single,single-post,postid-16968,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Wyróżnienie w konkursie Brick Award 2017

arch_it brick award 2017

Wyróżnienie w konkursie Brick Award 2017

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Brick Award 2017 za projekt zespołu sal gimnastycznych – Rozbudowę Zespołu Szkół Nr 5 – Budowę bloku sportowego wraz z salą do szermierki we Wrocławiu : )

Konkurs Wienerberger Brick Award już od trzynastu lat nagradza wyróżniające się, ceramiczne obiekty architektoniczne, pokazując światu nie tylko najwyższą jakość materiału i projektu, ale również istotę synergii architektury i otaczającego ją środowiska. Lokalna edycja, będąca także eliminacjami do konkursu międzynarodowego, stawia na kunszt rodzimych architektów i nagradza tych, którzy doceniają ceramiczne tworzywo i potrafią czerpać z bogactwa jego form.

W tegorocznej edycji Jury pod przewodnictwem arch. Ewy P. Porębskiej, w składzie: prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, arch. Robert Konieczny, arch. Grzegorz Piątek, red. Piotr Sarzyński, arch. Tomasz Studniarek, arch. Piotr Śmierzewski, przyznało nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach: „Budynek mieszkalny”, „Budynek użyteczności publicznej”, „Renowacja/rekonstrukcja”, „Budynek w zabudowie miejskiej/Urban infill/”, oraz nagrodę w kategorii dodatkowej „Projekt bez realizacji”.

„Jury szczególnie zwróciło na połączenie w jednej zwartej, prostej bryle dwóch niezależnie funkcjonalnych budynków: dostępnego z zewnątrz bloku szermierki oraz umieszczonego tuż nad nim, połączonego łącznikiem z istniejącą szkołą kompleksu sal sportowych. Prostocie formy towarzyszy konsekwentne i oszczędne użycie detalu architektonicznego. Zastosowana na elewacjach jasna cegła pełni rolę pośrednika pomiędzy budynkiem istniejącym i nowoprojektowanym, starym i nowym, tradycją i nowoczesnością.”

Więcej o projekcie: http://www.archit.pl/autoinstalator/wordpress/portfolio_page/zespol-sal-gimnastycznych/

Więcej o konkursie: http://www.brickaward.pl/wyniki-konkursu.html

 

Zapisz